MOKOPANE – Nie net het swemmers talle medaljes verower vir hul swemvernuf in die water nie, maar Immeré Botha (o/14) is aangewys as Senior Victrix Ludorum.
Sy het onder meer ‘n rekordtyd van 2:3,73 in die 200 m vryslag, 2:44,71 in die 200 m wisselslag en 3:02,43 in die 200 m borsslag opgestel. Keanke Nel (o/8) is as Starfish Victrix Ludorum aangewys.
Die uitslae is soos volg:
- Marnus Truter (o/7): eerste in die 200 m wisselslagaflos en 200 m vyslagaflos, tweede in die 50 m rugslag en derde in die 200 m wisselslag, 50 m vlinderslag en 50 m borsslag.
- Keanke Nel (o/8): eerste in die 200 m wisselslag, tweede in die 50 m borrslag, 100 m borsslag en 8×50 m ‘ladder’ vryslagaflos en derde in die 50 m rugslag, 200 m vryslagaflos, 50 m vryslag en 50 m vinderslag.
- Petri Grobler (o/8): eerste in die 100 m rugslag, 200 m wisselslagaflos, 50 m rugslag en 200 m vryslagaflos en derde in die 100 m borsslag.
- Marlo van der Walt (o/8): tweede in die 100 m rugslag.
- Carla Dannhauser (o/8): tweede in die 20 m wisselslagaflos.
- Stephanie Dannhauser (o/9): eerste in die 50 m rugslag, tweede plek in die 200 m wisselslagaflos en derde in die 100 m rugslag, 100 m vryslag, 200 m vryslagaflos en 200 m rugslag.
- Jayden Mostert (o/9): tweede in die 50 m rugslag en 200 m rugslag en derde in die 200 m borsslag en 100 m rugslag.
- Dian Vogel (o/9): tweede in die 200 m borsslag en 8×50 m ‘ladder’ vryslagaflos en derde in die 50 m borsslag, 100 m borsslag en 200 m wisselslag.
- Lianka du Toit (o/10): eerste in die 200 m wisselslagaflos en 200 m borsslag en derde in die 50 m borsslag, 100 m borsslag, 200 m vryslagaflos en 200 m rugslag.
- Carmi Schoeman (o/10): eerste in die 200 m rugslag, tweede plek in die 20 m wisselslag, 50 m rugslag, 100 m borsslag, 200 m wisselslagaflos, 50 m borsslag en 100 m rugslag en derde plek in die 200 m vryslagaflos en 200 m borsslag.
- Paul de Beer (o/10): eerste plek in die 200 m vryslagaflos, tweed eplek in die 200 m wisselslagaflos en 50 m vryslage n derde plek in die 50 m vlinderslag.
- LW Lourens (o/10): eerste plek in die 200 m vryslagaflos, tweede plek in die 200 m wisselslagaflos en 200 m wisselslag en derde plek ind ie 200 m borsslag.
- Henro van der Walt (o/10): derde in die 50 m rugslag en 200 m rugslag.
- Carla Wolvaardt (o/11): goue medalje in die 100 m rugslag, 200 m wisselslagaflos, 50 m rugslag en 200 m rugslag en tweede plek in die 50 m borsslag, 100 m vryslag, 200 m vryslag, 100 m borsslag, 20 m wisselslag, 800 m vryslag, 50 m vryslag, 200 m borsslag en 50 m vlinderslag.
- Mighael Alberts (o/11): eerste plek in die 100 m rugslag, 50 m rugslag en 50 m vryslag, tweede plek in die 100 m vryslag, 200 m vryslag, 100 m borsslag, 100 m vlinderslag, 50 m vlinderslag en 200 m rugslag en derde in die 50 m borsslag, 200 m wisselslagaflos, 20 m vryslagaflos en 200 m borsslag.
- Carlia Nel (o/12): derde in die 50 m rugslag.
- Karla Vogel (o/12): eerste plek in die 200 m wisselslagaflos, tweede in die 50 m borsslag, 100 m borsslag, 200 m vryslagaflos en 200 m borsslag en derde plek in die 100 m vlinderslag.
- Jacobus Botha (o/12): eerste in die 100 m vlinderslag en derde plek in die 400 m vryslag, 200 m wisselslagaflos, 200 m vryslag, 200 m vryslagaflos en 50 m vryslag.
- Immere Botha (o/14): eerste in die 50 m borsslag, 200 m vlinderslag, 200 m vryslag, 100 m borsslag, 200 m wisselslag, 200 m vryslagaflos, 400 m wisselslag en 200 m borsslag, tweede in die 200 m wisselslagaflos en derde in die 100 m vlinderslag.
- Jeska Tiersma (o/14): eerste plek in die 200 m vryslagaflos en tweede plek in die wisselslagaflos.
- Megan Wolvaardt (o/14): eerste plek in die 800 m vryslag en 200 m vryslagaflos, tweede plek in die 10 m vryslag, 200 m wisselsagaflos, 50 m rugslag, 50 m vryslag en 400 m wisselslag en derde in die 100 m rugslag, 50 m borsslag, 200 m wisselslag, 50 m vlinderslag en 200 m rugslag.
- Ruben Glover (o/14): eerste in die 100 m rugslag, 200 m vlinderslag, 200 m vryslag, 200 m wisselslag, 200 m borsslag en 200 m rugslag en tweede in die 50 m borsslag, 100 m vryslag, 200 m wisselslagaflos, 100 m borsslag, 50 m rugslag, 100 m vlinderslag, 200 m vryslagaflos en 50 m vryslag.
- Ruard Nel (o/14): tweede plek in die 200 m wisselslagaflos, 200 m wisselslag en 200 m vryslagaflos en derde in die 200 m borsslag en 200 m rugslag.
- Bernice Laboff (o/15): eerste in die 20 m vryslag, 100 m vlinderslag en 50 m vryslag en tweede in die 100 m borsslag, 200 m wisselslag, 200 m borsslag en 50 m vlinderslag.
- Pietie Vogel (o/15): tweede in die 200 m borsslag en derde in die 50 m borsslag en 100 m borsslag.
- Francois Botha (o/16): derde in die 400 m vryslag, 200 m vlinderslag en 1500 m vryslag.
- Johann Neethling (o/17): derde in die 50 m borsslag en 200 m borsslag.
- Raymond Kockott (o/18): eerste plek in die 200 m wisselslagaflos, 100 m vlinderslag en 50 m vlinderslag, tweede in die 50 m vryslag en 200 m vlinderslag en derde in die 100 m vryslag.
Henco Du Toit, Johan Krafft, Johan Emmenes, Wynand Schalekamp en Keatlegile Makhate het ook hul beste in die water gegee.